CR0603-16W-1214FT
Mfr.Part #
CR0603-16W-1214FT
Manufacturer
Venkel LTD
Description
RES 1.21M OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
Venkel LTD
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
1.21 MOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%